Trwa ładowanie proszę czekać ...

5 sposobów na łatwe pakowanie walizek

26 kwietnia 2017

Czas wakacyjny to czas pakowania i rozpakowywania walizek. Na wakacje chcemy zabrać wszystko co możliwe, jednak często ogranicza nas pojemność walizki. Gdy planujemy podróż samolotem także mamy ograniczoną ilość bezpłatnego bagażu. Jak zatem pakować się na wyjazd, by nam niczego nie brakło?

Rozmiar 

 Nawet na tygodniowy wypad nie musimy brać całego szamponu, czy żelu pod prysznic. Warto zakupić małe buteleczki i przelać kosmetyk, lub zabrać próbki kosmetyków, które często można znaleźć w gazetach dla kobiet. Zamiast książek możemy zgrać e-booka, a zamiast parasola – płaszcz przeciwdeszczowy. Taka organizacja miejsca będzie o wiele bardziej efektywna niż pakowanie wszystkiego, co przyjdzie do głowy.

Bez przesady

 Pakując się warto przemyśleć w czym będziemy chodzić ubrani. Nie ma potrzeby pakować do walizki połowy szafy. Można przygotować sobie zestawy, w których można użyć tych samych ubrań, np. koszulka do spodni i marynarki i ta sama do spódnicy. Podstawą zestawu będą jeansy lub krótkie klasyczne spodenki, wygodne uniwersalne buty itp.

Bez zagnieceń

 By ubrania nie były pogniecione nie składaj ich w kostkę. Najlepiej ubrania rolować, by uniknąć prasowania lub chodzenia w wygiętych ubraniach. Zrolowane ubrania po prostu wsadzamy do walizki. Można także wybrać z szafy ubrania, które mało się gniotą. 

Lista rzeczy

 Planowanie urlopu i pakowanie będzie znacznie przyjemniejsze, gdy zrobimy listę rzeczy, które powinniśmy wziąć ze sobą. Dzięki temu nie zapomnimy takich rzeczy jak olejek do opalania, okulary przeciwsłoneczne, czy ręcznik. Zazwyczaj zapomina się o najbardziej oczywistych przedmiotach. Pakowanie będzie także szybsze dzięki czemu zaoszczędzimy czas na odpoczynek przed długą podróżą. 

Pakowanie to zabawa

 Pakowanie się to może być niezła zabawa. Wcześniej przygotowane przedmioty łatwiej się pakuje niż przypominanie sobie na bieżąco co mamy wziąć. W pakowanie można także zaangażować dzieci, które będą się dobrze bawić. Trzeba zagospodarować dobrze każdą przestrzeń w walizce. Twarde rzeczy można kłaść na miękkich i na odwrót, by wypełnić puste miejsca.